Obsah, ke kterému se snažíte dostat, je určený
pouze pro odborné pracovníky ve zdravotnictví.


Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Následující obsah je určen pouze pro zdravotnické pracovníky.
Budete přesměrováni.
Následující obsah je určen pouze pro pacienty.
Budete přesměrováni.
Diagnosing CMPA
Co dělat,
KDYŽ MÁTE PODEZŘENÍ, ŽE BY VAŠE DÍTĚ MOHLO BÝT ALERGICKÉ NA PROTEINY KRAVSKÉHO MLÉKA

CESTA K DIAGNÓZE ALERGIE NA BÍLKOVINU KRAVSKÉHO MLÉKA
KROK ZA KROKEM

Signs and symptoms of CMPA
Krok 1
Porozumění příznakům alergie na bílkovinu kravského mléka
Signs and symptoms of CMPA
Signs and symptoms of CMPA
Signs and symptoms of CMPA
Klikněte zde a přečtěte si více informací o běžných známkách a příznacích ABKM
Krok 2
Má vaše dítě nějaký z těchto běžných příznaků ABKM?

příznaky ABKM
Krok 3
Příprava na návštěvu lékaře pomůže zajistit, že se váš lékař dozví o všech příznacích vašeho dítěte.
Příznaky ABKM
Konečný krok
Signs and symptoms of CMPA
DIAGNÓZA ABKM BY MĚLA BÝT STANOVENA ODBORNÝM LÉKAŘEM.

ELIMINAČNÍ DIETA A EXPOZICE POTRAVINĚ

Lékař nejdříve vaše dítě vyšetří a zeptá se vás na příznaky, jichž jste si mohli všimnout. Je-li podezření na alergii na bílkovinu kravského mléka (ABKM), také známé pod pojmem alergie na kravské mléko (AKM), může lékař rovněž udělat několik alergologických testů pro potvrzení diagnózy. Tyto testy mohou zahrnovat krevní test, kožní prick test, náplasťový test nebo eliminační dietu následovanou expozicí potravině.

 

Důležité je, abyste na svém dítěti neexperimentovali s dietou bez obsahu kravského mléka, aniž by ji doporučil a vedl váš lékař. Na základě věku dítěte a závažnosti příznaků doporučí lékař nejvhodnější řešení.

 

Nejlepší způsob pro vašeho lékaře jak potvrdit nebo vyloučit diagnózu ABKM je prostřednictvím eliminační diety, která spočívá ve vyloučení proteinů kravského mléka ze stravy vašeho dítěte a následné expozici této potravině, což znamená opětovné zařazení proteinu kravského mléka do stravy dítěte. Ačkoliv ABKM byla u kojených dětí pozorována vzácně, jestliže kojíte, lékař vám pomůže vyloučit proteiny kravského mléka z jídelníčku.

 

Pokud má vaše dítě alergickou reakci na proteiny kravského mléka, pravděpodobně zaznamenáte po zahájení eliminační diety velice rychle zlepšení; většina příznaků zmizí během dvou až čtyř týdnů a zcela by měly vymizet do šesti týdnů. Je-li pozorováno zmírnění příznaků, pak lékař doporučí do stravy dítěte opětovně zařadit v malých množstvích proteiny kravského mléka kvůli zjištění, zda se příznaky znovu objeví, což by potvrdilo diagnózu. Pokud vašemu dítěti vyvarování se proteinů kravského mléka nepomůže, není pravděpodobné, že by mělo ABKM, a váš lékař bude pátrat po jiných možných příčinách pozorovaných příznaků.

 

Jestliže je ABKM potvrzena, dobrou zprávou je, že s podporou svého lékaře ABKM dokážete zvládat. Klíčové je vyhledání pomoci lékaře co nejdříve, aby byla zajištěna včasná a správná diagnóza.

 

Diagnóza ABKM by neměla nijak ovlivnit vaše pravidelné kojení. Matky jsou povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka ABKM To zpravidla vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje proteinu kravského mléka.


Zjistěte více o krmení při ABKM

ELIMINAČNÍ DIETA NÁSLEDOVANÁ EXPOZICÍ POTRAVINĚ


JAK MÁME POSTUPOVAT DÁLE?

Máte podezření, že by vaše dítě mohlo být alergické na proteiny kravského mléka? Nejdůležitější krok je objednání se k lékaři, který zjistí správnou diagnózu. Informace v této části vám pomohou, abyste se na návštěvu u svého lékaře připravili. Lékař vám následně zodpoví jakékoliv otázky, co se týče diagnostikování.

VYHLEDEJTE PŘÍZNAKY

Vzhledem k velké škále známek a příznaků může být rozpoznání ABKM obtížné. Nesnadné je to zejména, když jsou příznaky podobné očekávané reakci vašeho dítěte, nebo tam, kde je překrývají jiné problémy.

Zjistěte více o známkách a příznacích ABKM

VYHLEDÁVAČ PŘÍZNAKŮ

PŘIPRAVTE SE NA NÁVŠTĚVU U DOKTORA

Lékař vaše dítě vyšetří ještě před provedením jakýchkoliv testů a probere s vámi známky a příznaky, jichž jste si mohli všimnout.
DENÍK PŘÍZNAKŮ


POROVNÁNÍ METOD TESTŮ

Signs and symptoms of CMPA Signs and symptoms of CMPA Signs and symptoms of CMPA Signs and symptoms of CMPA Signs and symptoms of CMPA Signs and symptoms of CMPA
DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Matky by měly být povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka alergii na bílkovinu kravského mléka. To obvykle vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje bílkoviny kravského mléka. Jakmile bude rozhodnuto o užívání zvláštní formule určené pro kojence, bude důležité, abyste dodržovali pokyny na etiketě. Nepřevařená voda, nevyvařené lahvičky nebo nesprávné ředění mohou způsobit onemocnění dítěte. Nesprávné uchovávání přípravku, nevhodné zacházení, špatná příprava krmení mohou případně vést k nepříznivým účinkům na zdraví dětí. Formule pro zvláštní léčebné účely určená pro kojence musí být užívána pod dohledem lékaře.