Custom behavior for CMPA menu

MÁTE PODEZŘENÍ, ŽE BY VAŠE DÍTĚ MOHLO BÝT ALERGICKÉ NA BÍLKOVINY V KRAVSKÉM MLÉCE?
Alergie na bílkovinu (protein) kravského mléka (ABKM), také známá jako alergie na kravské mléko (AKM), je u kojenců a malých dětí jedna z nejběžnějších alergií na potraviny. Příznaky vyvolávají v rodičích úzkost, ale ABKM lze snadno zvládnout za pomoci správné diety, a proto je získání včasné diagnózy velmi důležité. Dobrou zprávou je, že naprostá většina dětí alergických na kravské mléko z ní do tří let věku „vyroste“.

Tento web byl navržen tak, aby Vám poskytl podporu a zodpověděl Vaše dotazy v průběhu celého procesu diagnostikování a léčby vašeho dítěte.
milk-allergy-babies

CO JE TO ABKM?

ABKM je potravinová alergie, která vznikne, když imunitní systém Vašeho dítěte abnormálně reaguje na proteiny obsažené v kravském mléce. Ve vzácných případech se může ABKM rozvinout i u plně kojených dětí, tehdy dochází k reakci na protein kravského mléka, který přechází do mateřského mléka z organismu matky. 

VÍCE O ABKM
mom-kissing-her-happy-baby

ROZPOZNEJTE ZNÁMKY A PŘÍZNAKY ABKM

ABKM je potravinová alergie a příznaky se mohou projevovat nejen v zažívací soustavě (například průjem a zvracení), ale také na funkci dýchací soustavy (sekrece z nosu nebo kašel) a na kůži (například suchá a šupinatá pokožka).

Zjistěte více o známkách a příznacích ABKM


ZJISTIT PŘÍZNAKY
is-it-cows-milk-allergy-baby-doctor

JAK ZÍSKÁTE DIAGNÓZU ABKM

Aby lékař zjistil, zda má vaše dítě ABKM, nejdříve dítě vyšetří a vyptá se Vás na příznaky, jichž jste si mohli všimnout. Je-li podezření na ABKM, může Váš lékař rovněž udělat několik testů, které mu pomohou stanovit diagnózu.

Zjistěte více o tom, jak se ABKM diagnostikuje
DENÍK PŘÍZNAKŮ

JAK ABKM OVLIVNÍ KRMENÍ VAŠEHO DÍTĚTE?


Breastfeeding and CMPA Jakmile bude diagnóza stanovena, lze příznaky ABKM snadno zvládat. Se správnou podporou, bude krmení Vašeho dítěte stejně hladké a radostné jako pro jakékoliv jiné rodiče.

Váš lékař vám poradí, jak u svého dítěte zmírníte příznaky a jak máte vyloučit bílkovinu kravského mléka ze stravy dítěte. Nemělo by to žádným způsobem ovlivnit Vaše zaběhnuté kojení. Ve vzácných případech, kdy se u kojenců rozvine ABKM jako reakce na protein kravského mléka v mateřském mléce, Vám lékař pomůže ujistit se, že jste vyloučila protein kravského mléka ze své stravy (například mléčnou sušinu, smetanu, jogurt a sýr).

Kojení je nejlepší způsob výživy Vašeho dítěte během jeho prvních měsíců života a je upřednostňováno vždy, když je to možné. Kojení je také preferovaná možnost výživy pro dítě s ABKM.

Musíte se vyvarovat jakýchkoliv příkrmů a doplňkových potravin, které obsahují bílkovinu kravského mléka (nebo jakékoliv neupravené proteiny z mléka jiných živočichů). Váš lékař vám pomůže najít vhodné náhrady.

Doba, kterou budete potřebovat na upravení diety dítěte, bude záviset na jeho věku a na tom, jak vážná byla jeho imunitní reakce. Většina dětí si vyvine toleranci proteinů kravského mléka do věku 3 let.

VÝŽIVA A ABKM
DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Matky by měly být povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka alergii na bílkovinu kravského mléka. To obvykle vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje bílkoviny kravského mléka. Jakmile bude rozhodnuto o užívání zvláštní formule určené pro kojence, bude důležité, abyste dodržovali pokyny na etiketě. Nepřevařená voda, nevyvařené lahvičky nebo nesprávné ředění mohou způsobit onemocnění dítěte. Nesprávné uchovávání přípravku, nevhodné zacházení, špatná příprava krmení mohou případně vést k nepříznivým účinkům na zdraví dětí. Formule pro zvláštní léčebné účely určená pro kojence musí být užívána pod dohledem lékaře.

Podíl