Custom behavior for CMPA menu

CoMiSS: Skórovací systém pro hodnocení symptomu˚ souvisejících s konzumací kravského mléka

Účel 

CoMiSS je jednoduchý, rychlý a snadno použitelný nástroj cílený na symptomy potenciálně související s konzumací kravského mléka. Má za úkol zvýšit povědomí o nejčastějších příznacích alergie na bílkoviny kravského mléka (ABKM), a napomoci časné diagnostice ABKM. CoMiSS lze také použít ke stanovení a sledování vývoje intenzity příznaků během terapeutické intervence.

Jak jednoduše používat skórovací formulář 

Pokud máte podezření na příznaky v souvislosti s konzumací kravského mléka, ohodnoťte pozorované příznaky pomocí nejvíce odpovídajícího skóre pro každý příznak zvlášť.

Každý symptom přitom může dosáhnout maximálního skóre 6 (kromě respiračních příznaků, kde je maximální skóre 3). Poté jednotlivé výsledky sečtěte a stanovte celkové skóre CoMiSS, které se pohybuje v rozmezí od 0 do 33.

Arbitrární mezní hodnota ≥12 byla vybrána jako kritérium pro identifikaci kojenců s rizikem ABKM. Skóre 12 vyžaduje přítomnost nejméně dvou závažných příznaků a skóre vyšší než 12 vyžaduje přítomnost nejméně 3 příznaků a účast 2 orgánových systémů.

Stáhnout dotazník v PDF
Příznaky
SKÓRE
Pláč*
?
   
Regurgitace (ublinkávání) *
?
   
Charakter stolice (Bristolská škála) *
?
   
Kožní příznaky: Atopický ekzém (HLAVA-KRK-TRUP)**
?
   
Kožní příznaky: Atopický ekzém (RUCE-NOHY-CHODIDLA)**
?
   
Respirační příznaky*
?
   
Přítomnost urtiky*
?