Vyrážka

Vyrážka je u kojenců velice běžná a zcela normální. Může se objevit velmi časně, už pár dní po narození, a obvykle pramení z citlivosti pokožky novorozence adaptujícího se na nové a zcela odlišné prostředí. Většina kožních vyrážek je neškodná a obyčejně odezní samy od sebe. Mezi nejběžnější kojenecké formy vyrážek patří novorozenecká vyrážka, akné kojenců, mléčná krusta ve vlasové pokožce (seboroická dermatitida), plenková dermatitida, ucpané mazové žlázky, ekzém (viz Ekzém) a kopřivka (viz Kopřivka).


Proč má mé dítě vyrážku?

Potravinové alergeny, například proteiny kravského mléka (alergie na bílkovinu kravského mléka) mohou u vašeho dítěte vyvolat vyrážku. Mezi další běžné příčiny vyrážek patří bakteriální, plísňové a virové infekce.

Vyrážka

Mohlo by jít o ABKM?

Vyrážka je běžný příznak u dětí s ABKM. Děti trpící ABKM mívají obvykle více než jen jeden příznak a tyto příznaky mohou být velice různé.

Jestliže zpozorujete, že má vaše dítě vyrážku, mohla by za tím být alergie na bílkovinu kravského mléka. Možná, že jste si všimli dalších příznaků (kromě vyrážky), které mohou ovlivnit i jiné části organismu vašeho dítěte.

Pro srozumitelný a snadný způsob kontroly běžných příznaků spojovaných s alergií na bílkovinu kravského mléka můžete použít náš vyhledávač příznaků.


Pokaždé, máte-li jakékoliv pochybnosti nebo jste znepokojení ohledně zdraví svého dítěte, byste se vždy měli co nejrychleji poradit s lékařem.

DALŠÍ PŘÍZNAKY ALERGIE NA BÍLKOVINU KRAVSKÉHO MLÉKA

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Matky by měly být povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka alergii na bílkovinu kravského mléka. To obvykle vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje bílkoviny kravského mléka. Jakmile bude rozhodnuto o užívání zvláštní formule určené pro kojence, bude důležité, abyste dodržovali pokyny na etiketě. Nepřevařená voda, nevyvařené lahvičky nebo nesprávné ředění mohou způsobit onemocnění dítěte. Nesprávné uchovávání přípravku, nevhodné zacházení, špatná příprava krmení mohou případně vést k nepříznivým účinkům na zdraví dětí. Formule pro zvláštní léčebné účely určená pro kojence musí být užívána pod dohledem lékaře.

Podíl