Kojenci s kopřivkou

Kopřivka je běžné kožní onemocnění charakterizované dobře viditelnými svědícími pruhy na kůži a otoky svrchní vrstvy pokožky. Výsev kopřivky může být kdekoliv na těle, ale u dětí má obvykle krátké trvání.


Mohlo by jít o alergii na bílkovinu kravského mléka?

Mezi nejběžnější příčiny kopřivky náleží potravinové alergeny, například proteiny kravského mléka při alergii na bílkovinu kravského mléka (ABKM). Kopřivka vašeho dítěte může být rovněž projev jiných alergií, například alergie na kousnutí/bodnutí hmyzem, na léky nebo latex. Kopřivku může také vyvolat infekce.

Kojenci s kopřivkou

Mohlo by jít o ABKM?

Kopřivka je běžný příznak u dětí s ABKM a téměř 30 % dětí trpících ABKM má kopřivku jako příznak.

Děti trpící ABKM mívají obvykle více než jen jeden příznak a tyto příznaky mohou být velice různé.

Jestliže zpozorujete u svého dítěte výsev kopřivky,mohla by za tím být ABKM. Možná, že jste si všimli dalších příznaků (kromě kopřivky nebo otoku), které mohou ovlivnit i jiné části organismu vašeho dítěte

Pro srozumitelný a snadný způsob kontroly běžných příznaků spojovaných s alergií na bílkovinu kravského mléka můžete použít náš vyhledávač příznaků.


To vám umožní označit všechny příznaky, které vaše dítě má a které mohou souviset s konzumací kravského mléka. Následně je pak můžete prohovořit se svým lékařem.

Pokaždé, máte-li jakékoliv pochybnosti nebo jste znepokojení ohledně zdraví svého dítěte, byste se vždy měli co nejrychleji poradit s lékařem.

DALŠÍ PŘÍZNAKY ALERGIE NA BÍLKOVINU KRAVSKÉHO MLÉKA

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Matky by měly být povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka alergii na bílkovinu kravského mléka. To obvykle vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje bílkoviny kravského mléka. Jakmile bude rozhodnuto o užívání zvláštní formule určené pro kojence, bude důležité, abyste dodržovali pokyny na etiketě. Nepřevařená voda, nevyvařené lahvičky nebo nesprávné ředění mohou způsobit onemocnění dítěte. Nesprávné uchovávání přípravku, nevhodné zacházení, špatná příprava krmení mohou případně vést k nepříznivým účinkům na zdraví dětí. Formule pro zvláštní léčebné účely určená pro kojence musí být užívána pod dohledem lékaře.

Podíl