Reflux a regurgitace

Regurgitace je zpětný tok mléka ze žaludku do úst, které kojenec následně často ublinkává. Regurgitace není totéž jako zvracení, které nastává, když je mléko ze žaludku miminka vypuzeno. Příznaky kojeneckého refluxu a regurgitace jsou běžné a obvykle odezní do věku 12 měsíců.


Proč má mé dítě reflux nebo regurgitaci?

Kojenecký reflux a regurgitace mohou být někdy způsobeny potravinovou alergií například alergií na bílkovinu kravského mléka (ABKM). Ke kojeneckému refluxu a regurgitaci může přispívat nezralá trávicí soustava, spočívání vleže po většinu času a konzumace téměř výhradně tekuté stravy.

Mohlo by jít o ABKM?

Kojenecký reflux a regurgitace jsou běžné příznaky u dětí s ABKM. Děti trpící ABKM mívají obvykle více než jen jeden příznak a tyto příznaky mohou být velice různé.

Jestliže si myslíte, že má vaše dítě reflux nebo příznaky regurgitace, mohla by za tím být ABKM. Možná, že jste si všimli dalších příznaků (kromě refluxu a regurgitace), které mohou ovlivnit i jiné části organismu vašeho dítěte.

Pro srozumitelný a snadný způsob kontroly běžných příznaků spojovaných s ABKM můžete použít náš vyhledávač příznaků.

symptom-subpage-02-baby-reflux
regurgitate40

To vám umožní označit všechny příznaky, které vaše dítě má a které mohou souviset s konzumací kravského mléka. Následně je pak můžete prohovořit se svým lékařem.


Pokaždé, máte-li jakékoliv pochybnosti nebo jste znepokojení ohledně zdraví svého dítěte, byste se vždy měli co nejrychleji poradit s lékařem.

DALŠÍ PŘÍZNAKY ALERGIE NA BÍLKOVINU KRAVSKÉHO MLÉKA

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Matky by měly být povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka alergii na bílkovinu kravského mléka. To obvykle vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje bílkoviny kravského mléka. Jakmile bude rozhodnuto o užívání zvláštní formule určené pro kojence, bude důležité, abyste dodržovali pokyny na etiketě. Nepřevařená voda, nevyvařené lahvičky nebo nesprávné ředění mohou způsobit onemocnění dítěte. Nesprávné uchovávání přípravku, nevhodné zacházení, špatná příprava krmení mohou případně vést k nepříznivým účinkům na zdraví dětí. Formule pro zvláštní léčebné účely určená pro kojence musí být užívána pod dohledem lékaře.

Podíl