Zvracení

Zvracení je mimovolní vypuzení obsahu žaludku. Epizoda zvracení zpravidla odezní sama během 6 až 24 hodin. Dítě by nemělo potřebovat žádnou zvláštní lékařskou péči, ale je důležité, abyste mu v tomto období zajistili hojný příjem tekutin, a tak jste předešli dehydrataci.

Proč mé dítě zvrací?

Potravinová alergie, např. alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM) může mít na svědomí zvracení. Během několika prvních měsíců života kojence může být zvracení způsobeno menšími problémy s krmením, například přepíjením se. Zaznamenáte-li u svého miminka náhlé epizody zvracení, pravděpodobně budou vyvolané infekcí žaludku, například gastroenteritidou.

Téměř 50 % dětí s ABKM má zvracení jako příznak

symptom-subpage-06-baby-vomiting

Mohlo by jít o ABKM?

Zvracení je běžný příznak u dětí s ABKM. Děti trpící ABKM mívají obvykle více než jen jeden příznak a tyto příznaky mohou být velice různé.


Jestliže se vám zdá, že vaše dítě zvrací více, než je normální, mohla by za tím být alergie na bílkovinu kravského mléka. Možná, že jste si všimli dalších příznaků (kromě zvracení), které mohou ovlivnit i jiné části organismu vašeho dítěte.


Pro srozumitelný a snadný způsob kontroly běžných příznaků spojovaných s ABKM můžete použít náš vyhledávač příznaků.


To vám umožní označit všechny příznaky, které vaše dítě má a které mohou souviset s konzumací kravského mléka. Následně je pak můžete prohovořit se svým lékařem.


Pokaždé, máte-li jakékoliv pochybnosti nebo jste znepokojení ohledně zdraví svého dítěte, byste se vždy měli co nejrychleji poradit s lékařem.

DALŠÍ PŘÍZNAKY ALERGIE NA BÍLKOVINU KRAVSKÉHO MLÉKA

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Matky by měly být povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka alergii na bílkovinu kravského mléka. To obvykle vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje bílkoviny kravského mléka. Jakmile bude rozhodnuto o užívání zvláštní formule určené pro kojence, bude důležité, abyste dodržovali pokyny na etiketě. Nepřevařená voda, nevyvařené lahvičky nebo nesprávné ředění mohou způsobit onemocnění dítěte. Nesprávné uchovávání přípravku, nevhodné zacházení, špatná příprava krmení mohou případně vést k nepříznivým účinkům na zdraví dětí. Formule pro zvláštní léčebné účely určená pro kojence musí být užívána pod dohledem lékaře.

Podíl