Odmítání krmení

Odmítání krmení je problém s příjmem potravy, který obvykle nastupuje, když je dítěti šest až devět měsíců. Když dítě nejí, protože vytrvale odmítá potravu nebo má nedostatečný apetit, může to mít za následek růstové problémy.


Mohlo by jít o alergii na bílkovinu kravského mléka?

Běžnými příznaky u dětí s alergií na bílkovinu kravského mléka (ABKM) jsou také, pokud dítě nejí či odmítá krmení.

Děti trpící ABKM mívají obvykle více než jen jeden příznak a tyto příznaky mohou být velice různé.
Jestliže vaše dítě odmítá krmení, mohla by za tím být ABKM. Možná, že jste si všimli dalších příznaků (kromě odmítání krmení), které mohou ovlivnit i jiné části organismu vašeho dítěte.

Pro srozumitelný a snadný způsob kontroly běžných příznaků spojovaných s ABKM můžete použít náš vyhledávač příznaků.


To vám umožní označit všechny příznaky, které vaše dítě má a které mohou souviset s konzumací kravského mléka. Následně je pak můžete prohovořit se svým lékařem.

Pokaždé, máte-li jakékoliv pochybnosti nebo jste znepokojení ohledně zdraví svého dítěte, byste se vždy měli co nejrychleji poradit s lékařem.

Odmítání krmení

DALŠÍ PŘÍZNAKY ALERGIE NA BÍLKOVINU KRAVSKÉHO MLÉKA

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Matky by měly být povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka alergii na bílkovinu kravského mléka. To obvykle vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje bílkoviny kravského mléka. Jakmile bude rozhodnuto o užívání zvláštní formule určené pro kojence, bude důležité, abyste dodržovali pokyny na etiketě. Nepřevařená voda, nevyvařené lahvičky nebo nesprávné ředění mohou způsobit onemocnění dítěte. Nesprávné uchovávání přípravku, nevhodné zacházení, špatná příprava krmení mohou případně vést k nepříznivým účinkům na zdraví dětí. Formule pro zvláštní léčebné účely určená pro kojence musí být užívána pod dohledem lékaře.

Podíl