Neutišitelný pláč

U malého kojence je projev pláčem normální chování, avšak když děťátko neutišitelně pláče dlouhé hodiny, pak je pro rodiče nesnadné tomu porozumět. Ať uděláte cokoliv, nic vašemu miminku nepomůže, když se dá do neutišitelného pláče.

Proč mé dítě dlouhé hodiny pláče?

Vaše dítě:

  • Může mít potravinovou alergii, např. alergii na bílkovinu kravského mléka (ABKM)
  • Může trpět kolikou (viz Kolika)
  • Může být hladové, unavené, znuděné nebo se cítit nepříjemně
Neutišitelný pláč

Mohlo by jít o ABKM?

Neutišitelný pláč je běžný příznak u kojenců s ABKM a ve věku do tří měsíců je velmi běžný. Děti trpící ABKM mívají obvykle více než jen jeden příznak a tyto příznaky mohou být velice různé.


Jestliže vaše miminko pláče neutišitelně, mohla by za tím být alergie na ABKM. Možná, že jste si všimli dalších příznaků (kromě neutišitelného pláče), které mohou ovlivnit i jiné části organismu vašeho dítěte.


Pro srozumitelný a snadný způsob kontroly běžných příznaků spojovaných s ABKM můžete použít náš vyhledávač příznaků.


Pokaždé, máte-li jakékoliv pochybnosti nebo jste znepokojení ohledně zdraví svého dítěte, byste se vždy měli co nejrychleji poradit s lékařem.

DALŠÍ PŘÍZNAKY ALERGIE NA BÍLKOVINU KRAVSKÉHO MLÉKA

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Matky by měly být povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka alergii na bílkovinu kravského mléka. To obvykle vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje bílkoviny kravského mléka. Jakmile bude rozhodnuto o užívání zvláštní formule určené pro kojence, bude důležité, abyste dodržovali pokyny na etiketě. Nepřevařená voda, nevyvařené lahvičky nebo nesprávné ředění mohou způsobit onemocnění dítěte. Nesprávné uchovávání přípravku, nevhodné zacházení, špatná příprava krmení mohou případně vést k nepříznivým účinkům na zdraví dětí. Formule pro zvláštní léčebné účely určená pro kojence musí být užívána pod dohledem lékaře.

Podíl