Pláč a kolika

Pláč je normální součást vývoje kojenců a je to jejich hlavní způsob, jak komunikují, když mají hlad, zlost, něco je bolí nebo dokonce, když se nudí. Normální je, když miminko pláče přibližně dvě hodiny každý den, ale nemělo by to přetrvávat déle než do šesti měsíců věku.

Pro koliku je charakteristický neobjasněný pláč a předvídatelná období potíží u jinak zdravého a dobře živeného dítěte. Obvykle je to přechodný stav, který začíná, když je dítěti pár týdnů. Ve většině případů kojenecké koliky odezní kolem pěti měsíců.

  • Schoulené končetiny, sevřené pěstičky a napjaté břišní svaly jsou typické příznaky koliky
  • Kojenecká kolika obvykle sleduje model tří

Proč má mé dítě koliku?

Lékaři stále nevědí, proč se u některých dětí projeví kolika a u jiných nikoliv.

Uvádíme možné příčiny příznaků koliky vašeho dítěte:

  • Potravinové alergie, například alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM)
  • Zažívací soustava není plně vyvinutá
  • Poranění nebo infekce
symptom-subpage-01-baby-colic
plac-a-kolika

To vám umožní označit všechny příznaky, které vaše dítě má a které mohou souviset s konzumací kravského mléka. Následně je pak můžete prohovořit se svým lékařem.

Ve všech případech, kdy máte jakékoliv pochybnosti nebo jste znepokojení, co se týče zdraví svého dítěte, byste se vždy měli co nejrychleji poradit s lékařem.

DALŠÍ PŘÍZNAKY ALERGIE NA BÍLKOVINU KRAVSKÉHO MLÉKA

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Matky by měly být povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka alergii na bílkovinu kravského mléka. To obvykle vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje bílkoviny kravského mléka. Jakmile bude rozhodnuto o užívání zvláštní formule určené pro kojence, bude důležité, abyste dodržovali pokyny na etiketě. Nepřevařená voda, nevyvařené lahvičky nebo nesprávné ředění mohou způsobit onemocnění dítěte. Nesprávné uchovávání přípravku, nevhodné zacházení, špatná příprava krmení mohou případně vést k nepříznivým účinkům na zdraví dětí. Formule pro zvláštní léčebné účely určená pro kojence musí být užívána pod dohledem lékaře.

Podíl