Otok

Otok zasahuje hlubší vrstvy pokožky, často v okolí očí a rtů dítěte. Otok nesvědí, ale může být bolestivý a horký.


Proč má mé dítě otok očí nebo rtů?

Nejčastější příčinou otoku jsou potravinové alergeny, například alergie na bílkovinu kravského mléka (ABKM). Vaše dítě může mít rovněž otok očí nebo rtů jako projev jiných alergií, například alergie na kousnutí/bodnutí hmyzem, na léky nebo latex.

Mohlo by jít o ABKM?

Otok je běžný příznak u dětí s ABKM. Děti trpící ABKM mívají obvykle více než jen jeden příznak a tyto příznaky mohou být velice různé.

Jestliže zpozorujete, že má vaše dítě otok, mohla by za tím být ABKM. Možná, že jste si všimli dalších příznaků (kromě kopřivky nebo otoku), které mohou ovlivnit i jiné části organismu vašeho dítěte.

Pro srozumitelný a snadný způsob kontroly běžných příznaků spojovaných s ABKM můžete použít náš vyhledávač příznaků.

Otok

Pokaždé, máte-li jakékoliv pochybnosti nebo jste znepokojení ohledně zdraví svého dítěte, byste se vždy měli co nejrychleji poradit s lékařem.

DALŠÍ PŘÍZNAKY ALERGIE NA BÍLKOVINU KRAVSKÉHO MLÉKA

DŮLEŽITÁ POZNÁMKA: Matky by měly být povzbuzovány, aby pokračovaly v kojení, i když mají jejich miminka alergii na bílkovinu kravského mléka. To obvykle vyžaduje poradenství kvalifikovaného dietologa, aby byly ze stravy matky kompletně vyloučeny všechny zdroje bílkoviny kravského mléka. Jakmile bude rozhodnuto o užívání zvláštní formule určené pro kojence, bude důležité, abyste dodržovali pokyny na etiketě. Nepřevařená voda, nevyvařené lahvičky nebo nesprávné ředění mohou způsobit onemocnění dítěte. Nesprávné uchovávání přípravku, nevhodné zacházení, špatná příprava krmení mohou případně vést k nepříznivým účinkům na zdraví dětí. Formule pro zvláštní léčebné účely určená pro kojence musí být užívána pod dohledem lékaře.

Podíl