Custom behavior for CMPA menu

Poškození gastrointestinálního traktu

Gastrointestinální (GI) poškození, neboli poruchy trávicího ústrojí, jsou velmi rozmanité. Patří mezi ně různé problémy spojené s trávením – od refluxu (zpětného pohybu stravy) až po zácpu. Jednotlivé problémy se liší jak z hlediska závažnosti, tak i v délce trvání. V každém případě hraje vhodná nutriční terapie klíčovou roli při zlepšování celkového stavu a kvality života dítěte.

Poruchy trávení trápí mnoho dětí

Pediatrické gastrointestinální poškození zahrnuje celou řadu poruch, které mohou ovlivnit jakoukoli část trávicího ústrojí – od jícnu a žaludku až po tenké střevo, tlusté střevo a konečník.

Mezi běžné GI poruchy, které mohou způsobit poškození, patří gastroezofageální reflux (GERD), akutní nebo chronický průjem, zácpa a alergie či intolerance na kravské nebo sójové mléko. Často lze příznaky související s těmito poruchami zvládnout jen s nutriční terapií, jako např. v případě výskytu GERD.

Vhodná strava urychlí zotavení

Trávicí ústrojí odpovídá za zpracování potravin, které jíme. Když se děti potýkají s poškozením trávicí soustavy, existuje u nich riziko špatné absorpce nebo špatného trávení, a to může vést až k různým výživovým nedostatkům. Právě proto věnujeme speciální pozornost nutričnímu stavu dětí, protože bylo prokázáno, že optimální příjem živin podporuje normální růst a vývoj, jakož i zlepšení celkového stavu. Například u dětí na intenzivní péči je vhodný příjem živin spojen s lepší mírou rekonvalescence a kratší dobou hospitalizace.

Nutriční terapie vyrábíme na míru

Ve společnosti Nestlé Health Science usilujeme o poskytování nutričních terapií připravených na míru podle individuálních potřeb dítěte. V případě kojenců a dětí trpících poškozením trávicího ústrojí jsou tyto potřeby velmi specifické podle konkrétního stavu. Proto nabízíme celou řadu různorodých řešení pro naplnění nejrůznějších výživových požadavků a při jejich vývoji myslíme i na chuť, protože ta je z hlediska jejich užívání neméně důležitá.

 

Číst více
Zavřít
Reflux postihuje přes
50 %
všech miminek během prvních 3 měsíců jejich života.1 Dobrou zprávou je, že příznaky GERD lze často zmírnit změnou stravy.
Zdroj: http://www.niddk.nih.gov/health-information/health-topics/digestive-diseases/ger-and-gerd-in-infants/Pages/facts.aspx. Přístup prosinec 2014.
Dodržujte normální režim ukládání ke spánku<sup>1</sup>

DODRŽUJTE NORMÁLNÍ REŽIM UKLÁDÁNÍ KE SPÁNKU1

Spánek je klíčový, jak pro kojence, tak i pro jejich rodiče. Zavedení standardního režimu ukládání ke spánku a jeho dodržování každou noc hraje důležitou roli při zajištění adekvátní doby spánku. K uklidnění kojenců s gastroezofageálním refluxem (GERD) a ke zmírnění příznaků pomáhá jejich houpání ve vzpřímené poloze až do usnutí.
Zdroj: http://www.healthline.com/health/gerd/infants-sleeping. Přístup prosinec 2014.
Udržujte věci v pohybu<sup>1</sup>

UDRŽUJTE VĚCI V POHYBU1

Zácpa u dětí může být způsobena celou řadou nejrůznějších věcí. Mimo jiné se může jednat o stres vyvolaný učením chození na nočník, nedostatek tekutin nebo špatné střevní návyky. Pokud však dítě nemá alespoň jeden střevní pohyb každý druhý den, nebo pokud jsou pohyby bolestivé a nestačí normální tlačení, nebo pokud se ve stolici objeví krev, je vhodné navštívit pediatra.
Zdroj: http://www.webmd.com/children/features/digestive-doctor. Přístup prosinec 2014
Vždy vyhledejte radu<sup>1</sup>

VŽDY VYHLEDEJTE RADU1

Trávicí příznaky, jako je průjem, zácpa nebo reflux, jsou u dětí běžné a často neškodné. Je pochopitelné, že změna jejich diety je často první volbou. Pokud ovšem příznaky přetrvávají déle než obvykle, nebo pokud se objeví hubnutí, je důležité zkonzultovat s lékařem jakékoli zásadní změny jídelníčku dítěte.
Zdroj: http://www.webmd.com/children/features/digestive-doctor. Přístup prosinec 2014


VÝŽIVOVÁ ŘEŠENÍ OD NESTLÉ HEALTH SCIENCE


Podíl