Poškození gastrointestinálního traktu

Gastrointestinální (GI) poškození, neboli poruchy trávicího ústrojí, jsou velmi rozmanité. Patří mezi ně různé problémy spojené s trávením – od refluxu (zpětného pohybu stravy jícnem) až po zácpu. Jednotlivé problémy se liší jak z hlediska závažnosti, tak i projevy či délkou trvání. V každém případě hraje vhodná nutriční terapie klíčovou roli při zlepšování celkového stavu a kvality života dítěte.

Poruchy trávení trápí mnoho dětí

Pediatrické gastrointestinální poškození zahrnuje celou řadu poruch, které mohou ovlivňovat jakoukoliv část trávicího ústrojí – od jícnu a žaludku až po tenké i tlusté střevo a konečník.

Mezi časté GI poruchy patří gastroezofageální reflux (GERD), akutní nebo chronický průjem, zácpa, potravinové intolerance či alergie na kravské mléko, sóju a další poživatiny. Často lze příznaky související s těmito poruchami zvládnout jen za pomoci nutriční terapie, jako například při GERD.

Vhodná strava pomůže při zotavení

Trávicí ústrojí odpovídá za zpracování potravy, kterou přijímáme. Když se děti potýkají s poškozením trávicí soustavy, vyskytuje se u nich zvýšené riziko špatné absorpce živin nebo špatného trávení, což může vést až k různým výživovým nedostatkům. Právě proto věnujeme speciální pozornost nutričnímu stavu dětí, jelikož bylo prokázáno, že optimální příjem živin podporuje správný růst a vývoj dítěte, jakožto i zlepšení celkového stavu. Například u dětí na jednotce intenzivní péče je vhodný příjem živin spojen s lepší mírou rekonvalescence a kratší dobou hospitalizace.

Nutriční terapie vyrábíme na míru

Ve společnosti Nestlé Health Science usilujeme o poskytování nutričních terapií připravených na míru podle individuálních potřeb dítěte. V případě kojenců a dětí trpících poškozením trávicího ústrojí jsou tyto potřeby velmi specifické podle konkrétního stavu. Proto nabízíme celou řadu různorodých řešení pro naplnění nejrůznějších výživových požadavků a při jejich vývoji myslíme i na chuť, protože ta je z hlediska jejich užívání neméně důležitá.

 

.title1,h3 { font-size: 18px; font-weight: bold; text-transform: uppercase; color: #00a2ca; }

Číst více
Zavřít

Reflux postihuje přes
50 %
všech miminek během prvních 3 měsíců jejich života.1 Dobrou zprávou je, že příznaky GERD lze často zmírnit změnou stravy.
Zdroj: http://www.niddk.nih.gov/health-information/health-topics/digestive-diseases/ger-and-gerd-in-infants/Pages/facts.aspx. Přístup prosinec 2014.

Dodržujte normální režim ukládání ke spánku<sup>1</sup>

DODRŽUJTE NORMÁLNÍ REŽIM UKLÁDÁNÍ KE SPÁNKU1

Spánek je klíčový, a to jak pro kojence, tak i pro jejich rodiče. Zavedení pravidelného času ukládání ke spánku a jeho dodržování každou noc hraje důležitou roli při zajištění adekvátní doby spánku. K uklidnění kojenců s gastroezofageálním refluxem (GERD) a ke zmírnění příznaků pomáhá jejich houpání ve vzpřímené poloze až do usnutí.
Zdroj: http://www.healthline.com/health/gerd/infants-sleeping. Přístup prosinec 2014.
Udržujte věci v pohybu<sup>1</sup>

UDRŽUJTE VĚCI V POHYBU1

Zácpa u dětí může mít celou řadou nejrůznějších příčin. Mimo jiné se může jednat o stres vyvolaný učením chození na nočník, nedostatek tekutin nebo špatné stravovací návyky. Pokud však dítě nemá alespoň jeden střevní pohyb každý druhý den, nebo pokud je vyprazdňování bolestivé a nestačí normální tlačení či pokud se ve stolici objeví krev, je vhodné navštívit pediatra.
Zdroj: http://www.webmd.com/children/features/digestive-doctor. Přístup prosinec 2014
Vždy vyhledejte radu<sup>1</sup>

VŽDY VYHLEDEJTE RADU1

Trávicí obtíže, jako je průjem, zácpa nebo reflux, jsou u dětí běžné a často neškodné. Je pochopitelné, že změna jejich diety je často první volbou. Pokud ovšem příznaky přetrvávají dlouhodobě nebo pokud se objeví hubnutí, je důležité zkonzultovat s lékařem jakékoli zásadní změny jídelníčku dítěte.
Zdroj: http://www.webmd.com/children/features/digestive-doctor. Přístup prosinec 2014


VÝŽIVOVÁ ŘEŠENÍ OD NESTLÉ HEALTH SCIENCE


Podíl