Obsah, ke kterému se snažíte dostat, je určený
pouze pro odborné pracovníky ve zdravotnictví.


Jste odborný pracovník ve zdravotnictví?
Následující obsah je určen pouze pro zdravotnické pracovníky.
Budete přesměrováni.
Následující obsah je určen pouze pro pacienty.
Budete přesměrováni.
Syndrom dráždivého trakčníku (IBS)

Lidé trpící IBS v tom nejsou sami

Syndrom dráždivého tračníku (IBS)

Pacienti, kteří pravidelně trpí zácpou nebo průjmem, mohou mít diagnózu syndromu dráždivého tračníku, což je běžné gastrointestinální onemocnění.


Zhruba 10 až 15 procent dospělých trpí IBS, přičemž pouze asi polovina z nich má stanovenu tuto diagnózu. Nejběžnějšími příznaky jsou průjem, zácpa, nadýmání, bolesti břicha a jiné obtíže vztahující se k pohybům střev a GI ústrojí.*


Ačkoli nejsou příčiny tohoto onemocnění dobře známy, strava, stres a bakterie žijící ve střevě jsou potenciálními faktory spouštějícími příznaky IBS. Na IBS se mohou podílet i vnitřní faktory, např. komunikace mezi mozkem a střevem, genetika a hladina některých hormonů, nebo jiné chemické látky.


Vzhledem k tomu, že IBS ovlivňují vnitřní i vnější faktory, může toto onemocnění ovlivňovat i životní styl a stravovací návyky.


Takže platí, že zatímco některé potraviny nebo diety mohou IBS zhoršit, jiné konkrétní potraviny ho mohou zlepšit. Pokud se vyhnete potravinám, které příznaky IBS spouštějí, povedete si záznamy o tom, co sníte a budete jíst pouze vhodné živiny, jako je vláknina, můžete své potíže zmírnit. Pomoci mohou také léky a nové výzkumy týkající se přínosu probiotik ukazují, že i tyto látky mohou lidem trpícím IBS efektivně pomoci. Zdraví gastrointestinálního ústrojí je hlavním zaměřením společnosti Nestlé Health Science, a my se proto snažíme najít a poskytovat nutriční terapie pacientům trpícím onemocněním GI, jako je např. IBS.1Zdroje:
1 http://digestive.niddk.nih.gov/ddiseases/pubs/ibs/. přístup v prosinci 2014.

*Uvedené příznaky nejsou úplné a u jednotlivých pacientů se mohou lišit.

 Výživová řešení
od Nestlé Health Science
OptiFibre je 100% přírodní vláknina při řešení zácpy nebo průjmu.